Działalność społeczna, oświatowa i kulturalna

Inne informacje


BIEGI

W dniu 30.04.2016 odbyła się w Toruniu 5. edycja biegu "RUN TORUŃ - Zwiedzaj ze zdrowiem".Tak jak poprzednie biegi, tak i tegoroczny łączył ze sobą element sportowy wraz ze zwiedzeniem miasta Torunia. Start biegu odbył się przy Galerii PLAZA. Trasa biegu prowadziła przez toruński park, Bulwar Filadelfijski, ulicami Starego Miasta z metą przy Rynku Nowomiejskim.Bieg cieszył się dużym powodzeniem wśród uczestników z wielu miast, bowiem jest bardzo dobrze zorganizowany i ma ciekawą trasę. Dodatkową atrakcją biegów RUN TORUŃ jest wyjątkowy medal przedstawiający zabytki Torunia. Biegacze mają już w swojej kolekcji medale przedstawiające Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Pomnik Flisaka, Dwór Mieszczański i tegoroczny Anioł Toruński - herb naszego miasta.

W tym roku organizatorzy przygotowali biegi na krótkich dystansach dla dzieci, a dla dorosłych biegi na 5 i 10 km.W biegu na 10 km udział wzięło 1860 biegaczy. Przedstawiciel naszej Spółdzielni pan Jan Szabunio zajął w tym biegu 1225. miejsce. O dużej popularności RUN TORUŃ świadczy zwiększająca się z roku na rok ilość biegaczy. Łączna ilość uczestników w tej edycji to 2541.

Kolejny bieg z udziałem naszych przedstawicieli to Bieg Samorządowy w Łubiance w dniu 03.05.2016 na dystansie 15 km.
Bieg Samorządowy jest imprezą szczególną, podczas której na sportowo obchodzimy jedno z najważniejszych świąt państwowych - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dla podkreślenia patriotyzmu biegacze pokonują trasę w strojach narodowych biało-czerwonych z flagami w ręku. Kameralny charakter tego biegu, rodzinna atmosfera, urokliwe trasy pięknych kwitnącymi rzepakami pól, lasów to dodatkowa atrakcja tych zawodów. Nasi przedstawiciele w tym biegu to an Tadeusz Ciski, który zajął 163. miejsce i pan Jan Szabunio - 251. miejsce na 282 biegaczy, którzy ukończyli ten bieg. Wkrótce kolejne biegi z udziałem naszych przedstawicieli.


Dziennik Toruński NOWOŚCI był organizatorem kolejnego plebiscytu pt. SENIOR ROKU.
W szranki tego konkursu stanęli nasz reprezentant-biegacz pan Jan Gruszecki oraz pan Czesław Nosewicz.

Więcej informacji w artykułach dziennika:
    –  Dopiero teraz mają czas robić to, co sprawia im wielką radość
    –  Nauczyciele ze sportowymi pasjami
    –  A w sercu ciągle mają maj


Po krótkim okresie przerwy zimowej przeznaczonej na odpoczynek po intensywnym ubiegłorocznym sezonie, w dniu 20.03.2016 r. biegiem PZU Gdynia Półmaraton został rozpoczęty nowy sezon biegowy przez kolejnych członków naszej Spółdzielni. W biegu tym udział brał Dariusz Pyrzewski, który zajął 1316. miejsce. W imprezie tej wzięło udział 4425 zawodników, co jest nowym rekordem liczby uczestników w tym biegu. Należy nadmienić, że uzyskany przez naszego zawodniak czas na mecie 1:43,00 jest nowym rekordem życiowym.

11. PZU Półmaraton Warszawski rozegrany w dniu 03.04.2016 r. to kolejny bieg, którym rozpoczął nowy sezon pan Jan Szabunio, zajmując 9095. miejsce na 12729 zawodników. Należy nadmienić, że poziom organizacyjny biegów z każdym rokiem jest na coraz wyższym poziomie. Między innymi: zmieniana jest trasa biegu, co daje możność "zwiedzenia" miast z pozycji ulicy podczas biegu, na trasie biegu zlokalizowane są punkty z występami różnych zespołów muzycznych umilających bieg (w Warszawie tych punktów było aż 32!), biegacze otrzymują pakiety zawierające drobne przydatne sportowe gadżety, informatory o ciekawych miejscach w danych miastach, mają możność poruszania się darmową komunikacją po mieście w dniu biegu, darmowe noclegi dla przyjezdnych biegaczy itp.

W sobotę 30 stycznia 2016 r. odbył się pierwszy tegoroczny bieg z cyklu TOP CROSS. Następnie po zawodach miało miejsce podsumowanie sezonu 2015 oraz wręczenie pucharów, medali i nagród.

Wśród nagrodzonych był pan Jan Gruszecki (76 lat) reprezentujący SM KOPERNIK. Otrzymał medal i statuetkę za ukończenie 12 biegów na dystansie 6666 m. Uhonorowano także małych biegaczy, którym wręczono prócz medali i ucharów również nagrody rzeczowe ufundowane między innymi i przez naszą Spółdzielnię.

Zasłużoną nagrodę otrzymała pani Maria Majewska, kierownik administracyjny V LO - współorganizator biegów.

Tak jak w poprzednich latach, w grudniu w Toruniu odbył się Bieg św. Mikołajów. W tym razem nazwa biegu została zmieniona na Festiwal Biegów Świętych Mikołajów, a to za sprawą coraz większej popularności imprezy.Oprócz tradycyjnego biegu, półmaratonu na dystansie 21 095 m został zorganizowany bieg na 10 km i biegi dla dzieci na dystansach 200 m – 1500 m. Wszystkie biegi obok charakteru sportowego miały, tak jak co roku rozbudzić świąteczne nastroje, a przy okazji zabawy biegowej przenieść odrobinę radości dla dzieci.Uczestnicy brali udział w akcji charytatywnej, przywieźli do Torunia podarki różnego rodzaju, które zostały przekazane dzieciom z domów dziecka w Aleksandrowie Kujawskim, Włocławku i Toruniu.
Bieg toruński cieszy się dużą popularnością w Polsce. Świadczy o tym rosnąca z roku na rok ilość uczestników z 166 w 2003 r. do 6456 w 2015 r.W tym roku w biegach wzięło udział 6456 (ogółem), a w biegu głównym 3250 uczestników.
Nasi przedstawiciele w tym roku też brali udział w biegu i akcji charytatywnej. Dariusz Pyrzewski zajął 1035. a Jan Szabunio 2897. miejsce.
Warto nadmienić, że pan Jan Szabunio brał udział w wszystkich dotychczasowych 13 biegach.Bieg św. Mikołajów kończył sezon biegowy 2015.


W dniu 11.11.2015 r. w Pigży koło Łubianki na sportowo świętowano 97. rocznicę odzyskania niepodległości, gdzie odbył się XIX Bieg Niepodległości.

Trasa (11 km) biegu prowadziła z Pigży przez piękny wąwóz w Leszczu, dziedziniec Zamku Bierzgłowskiego z metą na stadionie w Pigży.

Do udziału w biegu zgłosiło się 850 uczestników z Polski, co jest rekordem dotychczasowych edycji.
W biegu udział wziął nasz przedstawiciel - pan Jan Szabunio, zajmując 431. miejsce.

Imprezą biegową kończącą 2015 rok będzie tradycyjny grudniowy 13. już Bieg św. Mikołajów. W tym dniu Toruń będzie opanowany przez św. Mikołajów. Na chwilę obecną chęć udziału w biegu zgłosiło już 5550 uczestników.


W dniu 25.10.2015 r. w Toruniu odbył się kolejny "33. TORUN MARATHON" na dystansie 42,195 km. W tym biegu wzięło wystartowało 512 a ukończyło 492 biegaczy. Nasz przedstawiciel w tym biegu Dariusz Pyrzewski zajął 449. miejsce w klasyfikacji ogólnej, a w swojej kategorii wiekowej 126.

W dniu 25.10.2015 r. w Gdańsku odbył się "Amber Expo Półmaraton Gdańsk 2015". W tym biegu wzięło udział 3500 biegaczy. Zawody ukończyło 3242 biegaczy. Nasz przedstawiciel pan Jan Szabunio ukończył bieg na 1870. miejscu, a w swojej kategorii wiekowej na 8.W comiesięcznych biegach z cyklu "TOP CROSS" w Toruniu systematycznie bierze udział najstarszy nasz biegacz - pan Jan Gruszecki. Podsumowanie całego cyklu i ogłoszenie wyników nastąpi w styczniu 2016 r.

Kolejne biegi kończące sezon biegowy 2015 z udziałem naszych przedstawicieli to BIEG NIEPODLEGŁOŚCI oraz BIEG św. MIKOŁAJÓW.

Zachęcamy innych członków do uczestnictwa w zawodach biegowych w barwach naszej Spółdzielni.


W niedzielę 27.09.2015 r. w Warszawie wystartował 37. PZU MARATON WARSZAWSKI. Był to "MARATON DWÓCH BRZEGÓW", bowiem trasa przebiegała przez dzielnice Warszawy zlokalizowane po dwóch stronach Wisły. Biegacze mieli okazję zwiedzić Warszawę z pozycji ulic, gdzie dotychczas biegi się nie odbywały. Start do biegu był na błoniach Stadionu Narodowego, a meta znajdowała się na płycie tego stadionu.

Pogoda podczas tak trudnego, wymagającego doskonałego przygotowania kondycyjnego do biegu sprzyjała biegaczom. Było ciepło 14-15 °C, bez wiatru, deszczu.

W maratonie wzięło udział 6950 biegaczy z 47 krajów. Bieg ukończyło 6512.

Bieg był bardzo dobrze zorganizowany. Biegacze na trasie co 2,5 km mieli zapewnione odpowiednie nawadnianie, jak i odżywianie. Po biegu był przygotowany posiłek. O wielkości biegu świadczyć może skala przygotowania logistycznego. Było 40 000 litrów wody Primavera, 30 000 litrów napojów izotonicznego, 6,5 tony bananów, 190 000 kubków do napojów. Biegaczom na trasie czas umilało 40 zespołów muzycznych i jeden zespół teatralny. Każdy z uczestników, który ukończył bieg uhonorowany został pamiątkowym medalem. Ogólna waga medali to 1,1 tony!

Jednym z uczestników maratonu był nasz przedstawiciel pan Jan Szabunio, który ukończył bieg na 5400. miejscu. W tym miejscu warto nadmienić, że dla pana Jana był to 54. ukończony maraton.

GRATULUJEMY!!!
W sobotę 3 października 2015 r. odbył się 200. bieg przełajowy z cyklu TOP CROSS organizowany przez Tadeusz Spychalskiego.
Był wspaniały tor, były puchary, statuetki i medale.
Nagrodę otrzymali J. Tybuszewski, który zaliczył wszytkie biegi tej imprezy oraz A. Podbielska, która wystartowała 190 razy.
Nagrodzony został również nasz reprezentant - pan Jan Grudzecki (76 lat), który ukończył 190 biegów tego cyklu, co w przeliczeniu na odległość daje dystans 1260 km!

GRATULUJEMY!!!


W dniu 9 sierpnia 2015 r. odbyły się zawody Herbalife IROM MAN 70.3 w Gdyni. Zawody te obejmowały udział uczestników w 3 dyscyplinach tj. pływanie (morze) 1,9 km, rower 90 km, i bieg 21.095m (półmaraton). W zawodach tych brała udział czołówka zawodników tak światowego, jak i polskiego triathlonu. Jednym z uczestników tych zawodów był przedstawiciel naszej Spółdzielni Dariusz Pyrzewski, zajmując 1649 miejsce. Należy nadmienić, że udział w triathlonie jest trudny, wymaga bowiem wyjątkowej kondycji i wszechstronnego przygotowania w trzech dyscyplinach.

W dniach 05-07.09.2015 r. w Krynicy odbył się PZU Festiwal Biegów. W tym roku dla uczestników było 21 biegów na różnych dystansach, od 1,0 km dla dzieci do ultramaratonu na 100 km, jak i bieg w formie zabawy - bieg przebierańców. Łącznie we wszystkich biegach udział brało 9 000 uczestników.
Należy nadmienić, że wszystkie biegi odbywały się w terenie górskim, stąd były bardzo trudne, szczególnie ultramaraton na 66 km jak i 100 km, gdzie występowały liczne zbiegi i podbiegi. Nasz przedstawiciel Dariusz Pyrzewski brał udział w ultramaratonie na 66 km zajmując 267. miejsce.

Wkrótce nasi członkowie będą brać udział w kolejnych imprezach biegowych.


Festiwal św. Jakuba
Gmina Ciechocin w dniu 26.07.2015 r. była organizatorem Festiwalu św. Jakuba. Było to jedyne wydarzenie w Polsce, które łączyło tradycje pielgrzymowania, przedsięwzięcia sportowo-rekreacyjnego wraz z możliwością obcowania z kulturą i unikatowym krajobrazem Ziemi Dobrzyńskiej i Chełmińskiej na Szlaku św. Jakuba.

Festiwal ten kierowany był do osób, które w różny sposób chciały pokonać Jakubową Drogę. Można było tego dokonać poprzez:
- rajd pieszy,
- rajd rowerowy,
- spływ kajakowy,
- rajd konny,
- półmaraton biegowy.

Każdy z uczestników Festiwalu po pokonaniu wybranego odcinka trasy nagradzany był:
- Potwierdzeniem pokonania Szlaku św. Jakuba,
- Muszlą Jakubową.

We wszystkich formach pokonania trasy św. Jakuba udział wzięło ok. 1200 osób.
Jednym z uczestników Festiwalu był nasz przedstawiciel p. Jan Szabunio, który pokonał trasę półmaratonu.

Gmina Ciechocin zapowiedziała kontynuację w 2016 r. Festiwalu św. Jakuba.


TOP-CROSS Maraton
W sobotę 1 sierpnia 2015 r. odbył się 14. TOP-CROSS Maraton im. Jurka Stawskiego. Przy upalnej pogodzie wystartowało 101 biegaczy z całej Polski. Wsród zawodników byli reprezentanci SM KOPERNIK: pan Jan Szabunio (lat 67), który pokonał dystans 22 600 m w czasie 2h28m02s oraz pan Jan Gruszecki (lat 76), który pokonał dystans 13 500 m w czasie 1h42m. Panowie zajęli w klasyfikacji ogólnej odpowiednio 48. i 87. miejsce. Naszym biegaczom gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.Kolejne biegi naszych reprezentantów. W ostatnim czasie wśród licznych zawodów biegowych organizowanych w Polsce i nie tylko, udział biorą przedstawiciele naszej Spółdzielni.
W dniu 19.04.2015 r. w Toruniu odbyła się kolejna 4. już edycja biegu "Run To Run" na dystansie 10 km pod hasłem biegaj i zwiedzaj, bowiem organizatorzy zaproponowali biegaczom możliwość poznania uroków Torunia podczas biegu.
W tym roku zaproponowano start do biegu z Motoareny, gdzie startowali jak żużlowcy spod taśmy, przez Bulwar Filadelfijski i fragment toruńskiej Starówki, park na Bydgokim Przedmieściu z metą przy Plazie. Warto nadmienić, że oglądanie Motoareny z poziomu toru żużlowego robi imponujące wrażenie, inne niż oglądanie stadionu z trybun.
Forma toruńskiego biegu podoba się jego uczestnikom, o czym świadczy ciągły wzrost liczby biegaczy: w 1. biegu w 2012 udział brało 600, natomiast w 2015 (4. edycja) już 1700 zawodników.
Nasi przedstawiciele też byli widoczni na trasie: Dariusz Pyrzewski zajął 895, miejsce, zaś Jan Szabunio zajął 980. miejsce.
W dniu 26.04.2015 r. w Warszawie odbył się "ORLEN WARSAW MARATHON" na dystansie 42.195 km. Była to już 3. edycja tego biegu. Start do biegu był zlokalizowany przy Stadionie Narodowym. Trasa biegu prowadziła - tak jak w biegu toruńskim - przez najciekawsze miejsca Warszawy: Starówka, Wilanów, Ursynów z metą przy Stadionie Narodowym. W biegu tym udział brało 9600 biegaczy. Uczestnikiem tego biegu był Dariusz Pyrzewski, który zajął 6556. miejsce. Bieg ten był częścią "NARODOWEGO ŚWIĘTA BIEGANIA". Oprócz maratonu, były też biegi na 5 i 10 km. Łączna liczba uczestników to ok. 40 tysięcy !!!
W kolejnych biegach nasi przedstawiciele też będą brali udział.


Przedstawiciele naszej Spółdzielni – biegacze po okresie zimowym, który był czasem przeznaczonym częściowo na odpoczynek – regenerację po sezonie 2014 r., jak i na przygotowanie, rozpoczęli kolejny sezon biegów 2015.

Jan Gruszecki i Jan Szabunio wzięli udział w 4 biegach z cyklu TOP-CROSS na dystansie 6666 km organizowanych sukcesywnie co miesiąc przez cały rok w Toruniu. Podsumowanie biegów i ogłoszenie wyników nastąpi w styczniu 2016 r.

Dariusz Pyrzewski 08.02.2015 r. wziął udział w ZIMOWYM MARATONIE BIESZCZADZKIM w Cisnej zajmując 390. miejsce. Bieg odbywał się na dystansie 45 km, w trudnych warunkach górskich.Dariusz Pyrzewski wspólnie z Janem Szabunio 29.03.2015 r. wzięli udział w 10. PÓŁMARATONIE WARSZAWSKIM, zajmując odpowiednio 8626. i 9204. miejsce. W biegu tym udział wzięło 13200 biegaczy, co jest kolejnym rekordem liczby uczestników w Polsce. Bieg był bardzo dobrze zorganizowany, co przy tak dużej ilości uczestników jest sporym osiągnięciem. Start i meta zlokalizowane były w obrębie Placu Piłsudskiego, przy Grobie Nieznanego Żołnierza i Teatru Narodowego, co podniosło rangę biegu.Wkrótce kolejne biegi naszych przedstawicieli.


W sobotę 31 stycznia 2015 r. odbył się pierwszy tegoroczny bieg przełajowy z cyklu TOP CROSS na dystansie 6666 m.Po biegu odbyło się podsumowanie sezonu 2014 i wręczenie nagród ufundowanych między innymi przez SM KOPERNIK.Jan Gruszecki reprezentujący SM KOPERNIK otrzymał medal i puchar za ukończenie 12 biegów.Najmłodsi biegacze biorący udział w tych zawodach to Małgosia i Michał Kowalscy.Kategorię 13-15 lat wygrała Patrycja Lubocka - mieszkanka naszej Spółdzielni.Nad biegiem sprawowała pieczę pani Maria Majewska z V LO.Naszym Maratończykom życzymy zdrowia, wytrwałości i wielu kolejnych sukcesów, a innych Członków Spółdzielni zachęcamy, by prowadzili aktywny tryb życia, o czym z przyjemnością będziemy informować na łamach naszych stron internetowych.


BIEŻĄCE INFORMACJE
PLAN REMONTÓW
STAWKI OPŁAT
HARMONOGRAM ODCZYTÓW
Podzielniki c.o.
PRZETARGI
Dział Techniczno-Inwestycyjny
OFERTY
Mieszkania
Najem lokali użytkowych
Najem powierzchni reklamowych
DZIAŁALNOŚĆ S-O-K
Charakterystyka działalności
Zaproszenia stałe
Imprezy okazjonalne
Koło Wędkarskie
Środy szachowe
Biegacze
Rowelersi