Działalność społeczna, oświatowa i kulturalna

Inne informacje


BIEGI

W sobotę 28 lipca br. odbył się XVII TOP CROSS Maraton im. Jurka Stawskiego zorganizowany przez Tadeusza Spychalskiego. W lasku przy ul. Bema wystartował 91 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Wśrod mężczyzn wygrał pan Maciej Tomaszewski UMK Toruń, w środ lkobiet najlepsza była pani Anna Arseniuk Opatrunki Toruń.

Wśród startujących był nasz reprezentant - pan Jan Gruszecki, który jest obecnie najstarszym biegaczem (79 lat) bioracym udział w toruńskich zawodach.

Pan Jan na pokonał dystans 25,227 km w czasie 3h10m zajmując 47. miejsce. Należy dodadć, iż nasz Reprezentant brał udział we wszystkich biegach szesnastu bigach w ramach cyklu TOP CROSS Maraton - albo na dystansie maratonu (42 km), albo półmaratonu (21 km).GRATULUJEMY!!!


Po udanym Półmaratonie Warszawskim – 26.03.2017 r. (o czym pisaliśmy już wcześniej), przedstawiciel naszej Spółdzielni pan Jan Szabunio brał udział w różnych biegach i tak kolejno:


 1. II Bieg Wiosenny 10 km. – 09.04.2017 r.
  Bieg odbywał się lasach okalających Barbarkę. Trasa biegu prowadzone była drogami, duktami leśnymi. Był to bieg "ekologiczny", bez asfaltu, spalin, różny od dotychczasowych biegów. Bieg zgromadził 350 uczestników. Nasz przedstawiciel w biegu zajął 301. miejsce.

  -------- + ------------ + ------------ + ------------ + ------------ + ------------ + ------------ + --------
 2. RUN TO RUŃ 10 km. – 30.04.2017 r.
  Jest to tradycyjna 6. edycja tego biegu. Bieg odbywa się po hasłem "Biegaj i Zwiedzaj" z myślą o zwiedzaniu Torunia. Trasa tegorocznego biegu prowadziła od Centrum Handlowego "PLAZA" przez stadion żużlowy "MOTOARENA". Pobyt na bieżni żużlowej stwarza możliwość oglądania stadionu z tego poziomu, co jest niepowtarzalnym wrażeniem dla biegaczy. Dalsza trasa prowadziła przez park przy ul. Bydgoskiej, Bulwarem Filadelfijskim, ulicami Starego Miasta z metą na Rynku Nowomiejskim. Nasz przedstawiciel zajął 1015. miejsce w biegu, który ukończyło 1739 zawodników. W ramach tej edycji tego biegu odbył się bieg na 5 km, w którym wzięło udział 438 zawodników. Łączna ilość 2177 biegaczy.

  -------- + ------------ + ------------ + ------------ + ------------ + ------------ + ------------ + --------
 3. V Bieg Północy 16 km. – 04.06.2017 r.
  Ten kolejny bieg z udziałem naszego przedstawiciela odbył nad morzem we Władysławowie. Start w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, a trasa prowadziła do Jastrzębiej Góry, gdzie nastąpił nawrót z metą w Cetniewie. Trasa biegu była wymagająca z uwagi na teren pagórkowaty oraz ok. 3,0 km biegu po plaży. W biegu wzięło udział 145 zawodników, ukończyło 123, a nasz przedstawiciel zajął 63. miejsce.


  -------- + ------------ + ------------ + ------------ + ------------ + ------------ + ------------ + --------
 4. Półmaraton 21.095 km – 27.08.2017 r. – Ciechocinek
  Trasa biegu prowadziła biegaczy z Parku Uzdrowiskowego, start przy „Muszli”, obok Tężni, przez centrum miasta, deptakiem, przy Muzeum Warzelnictwa – ciekawy objekt, ale na zwiedzanie nie było czasu, bowiem wszyscy pędzili na metę – był to 20,0 km. W biegu wzięło 380 zawodników, ukończyło 345, p. Jan Szabunio zajął 254. miejsce.

     
  -------- + ------------ + ------------ + ------------ + ------------ + ------------ + ------------ + --------
 5. Maraton 42.195 km i Półmaraton 20.095 km – 29.10.2017 r. – Toruń
  Biegi te zapisały się jako nietypowe z uwagi na skrajne warunki atmosferyczne: ciągły, chwilami ulewny deszcz oraz wiatr o sile orkanu. W tym dniu gościł u nas Ksawery. W wyjątkowo złych warunkach udział brało łącznie 1003 biegaczy. Nasz przedstawiciel brał udział w Półmaratonie zajmując 290. miejsce na 380 zawodników.

  -------- + ------------ + ------------ + ------------ + ------------ + ------------ + ------------ + --------
 6. Bieg Niepodległości 11 km – 11.11.2017 r. – Łubianka
  To już 21. bieg z okazji Święta Niepodległości Polski. Trasa tradycyjna: 11 km przez tereny Pigży, Zamku Bierzgłowskiego (przez dziedziniec) i Leszcza, gdzie jest wyjątkowo głęboki i długi wąwóz, z metą na stadionie przy szkole w Pigży. Na starcie biegu stanęło 620 biegaczy, ukończyło 608. Nasz przedstawiciel w tym biegu zajął 424. miejsce.


  -------- + ------------ + ------------ + ------------ + ------------ + ------------ + ------------ + --------

Już wkrótce w Toruniu odbędzie się tradycyjnie, po raz 16. Półmaraton św. Mikołajów. Jest to największa tego typu impreza biegowa w Polsce. Rekordową liczbę biegaczy - aż 4975 uczestników odnotowano w 2015 r. Tym razem na ulice miasta wybiegnie ok. 4000 biegaczy w strojach św. Mikołaja, którzy pokonają dystans półmaratonu oraz trasę o długości 10 km. Odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży w czterech grupach wiekowych, na różnych dystansach. Na starcie tak jak w roku ubiegłym będzie można spotkać prawdziwego św. Mikołaja, z Laponii, który przyjął zaproszenie organizatorów i będzie gościł w Toruniu. Ta liczna grupa biegaczy w strojach św. Mikołaja wystartuje w niedzielę 03.12.2017 r. o godzinie 11:00 z Rynku Staromiejskiego i podąży ulicami naszego miasta, sprawiając niezapomniane wrażenie, które warto zobaczyć. W biegu tym poraz 15. będzie brał udział nasz przedstawiciel pan Jan Szabunio.


W niedzielę 6 sierpnia br. odbył się XVI TOP CROSS Maraton zorganizowany przez Tadeusza Spychalskiego. W lasku przy ul. Bema trzeba było pokonać 32 okrążenia dające w sumie dystans 42 km 195 m.Na starcie pojawiło się 82 biegaczy w tym 11 pań. Wśród startujących był nasz reprezentant - pan Jan Gruszecki, który jest obecnie najstarszym biegaczem (78 lat) bioracym udział w toruńskich zawodach.Pan Jan na pokonał maratoński dystans w czasie 5h58m24s zajmując 43. miejsce. Należy dodadć, iż nasz Reprezentant brał udział we wszystkich biegach szesnastu bigach w ramach cyklu TOP CROSS Maraton - albo na dystansie maratonu (42 km), albo półmaratonu (21 km).GRATULUJEMY!!!


Po krótkiej przerwie zimowej w dniu 26.03.2017 r. biegiem w Warszawie 12. PZU PÓŁMARATON WARSZAWSKI nasi biegacze rozpoczęli kolejny sezon biegowy. W tym biegu wziął udział p. Jan Szabunio zajmując 10360. miejsce na 13205 uczestników. Był to ósmy już udział naszego biegacza z dotychczasowych edycji.Trasa biegu prowadziła od Placu Teatralnego na Starym Mieście, przez kilka dzielnic Warszawy: Śródmieście, Mokotów, Pragę, Targówek, Żoliborz i ponownie Stare Miasto z metą na Placu Piłsudskiego.Pomimo niesprzyjającej aury w końcu marca, w dniu biegu pogoda dopisała zawodnikom, było pogodnie, bez silnego wiatru, a to co jest najważniejsze, bez opadów deszczu jak i śniegu. Dla przypomnienia: w 2013 r w dniu biegu było -11 °C i padał śnieg!!!Przy okazji pobytu w Warszawie i udziału w biegu był też czas na zwiedzenie miasta. W załączenie ciekawe zdjęcia z pracy alpinistów, podczas mycia, ew. naprawy elewacji jednego z wieżowców obok Galerii "Złote Tarasy" w centrum Warszawy (cztery małe kropki alpinistów w górnym prawym rogu zdjęcia). Zdjęcie robione z Pałacu Kultury.

W najbliższym czasie nasi biegacze planują udział w kolejnych biegach.

Po krótkiej przerwie zimowej w dniu 26.03.2017 r. biegiem w Warszawie 12. PZU PÓŁMARATON WARSZAWSKI nasi biegacze rozpoczęli kolejny sezon biegowy. W tym biegu wziął udział p. Jan Szabunio zajmując 10360. miejsce na 13205 uczestników. Był to ósmy już udział naszego biegacza z dotychczasowych edycji.Trasa biegu prowadziła od Placu Teatralnego na Starym Mieście, przez kilka dzielnic Warszawy: Śródmieście, Mokotów, Pragę, Targówek, Żoliborz i ponownie Stare Miasto z metą na Placu Piłsudskiego.Pomimo niesprzyjającej aury w końcu marca, w dniu biegu pogoda dopisała zawodnikom, było pogodnie, bez silnego wiatru, a to co jest najważniejsze, bez opadów deszczu jak i śniegu. Dla przypomnienia: w 2013 r w dniu biegu było -11 °C i padał śnieg!!!Przy okazji pobytu w Warszawie i udziału w biegu był też czas na zwiedzenie miasta. W załączenie ciekawe zdjęcia z pracy alpinistów, podczas mycia, ew. naprawy elewacji jednego z wieżowców obok Galerii "Złote Tarasy" w centrum Warszawy (cztery małe kropki alpinistów w górnym prawym rogu zdjęcia). Zdjęcie robione z Pałacu Kultury.

W najbliższym czasie nasi biegacze planują udział w kolejnych biegach.


W sobotę 14 stycznia odbył się pierwszy tegoroczny bieg w ramach cyklu TOP CROSS. Po zawodach odbyło sie podsumowanie sezonu 2016. We wystkich dwunastu biegach zeszłorocznej edycji brał udział nasz reprezentant - pan Jan Gruszecki, który od organizatora - Tadeusza Spychalskiego otrzymał puchar i medal.

   

Warto nadmienić, że pan Jan prócz tego, że startuje, to sam jest również organizatorem biegów - dla dzieci.

Wielką pomoc - jak zwykle - tak i minionym sezonie, okazała pani Maria Majewska, zastępca dyrektora V LO.W niedzielę 09.10.2016 r. odbył się IV Ultramaraton Bieszczadzki. Trasa biegu wiodła z centrum Cisnej, fragmentem Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej przez teren Parku Narodowego i wynosiła 53 km, przy sumie podbiegów i zbiegów +-2000m. Z uwagi na okres jesienny trasa była wyjątkowo wymagająca - śliskie podłoże po padającym śniegu i deszczu. W biegu tym udział brał Dariusz Pyrzewski zajmując 444. miejsce na 569 uczestników. Więcej informacji dot. biegu na www.maratonbieszczadzki.pl.
W niedzielę 23.10.2016 r. odbył się IV Półmaraton Bydgoski. Bieg prowadzony był ulicami Bydgoszczy - 2 pętle na dystansie 21 097 m. W biegu tym wystartował nasz reprezentant - pan Jan Szabunio zajmując 772. miejsce na 1073 uczestników. Więcej informacji na www.półmaratonbydgoski.pl.W biegach TOP CROSS systematycznie co miesiąc biorą udział również nasi przedstawiciele: Zbigniew Ciski i Jan Gruszecki, który jest najstarszym (77 lat) biegaczem Torunia.

Biegi z serii TOP CROSS, Niepodległości i św. Mikołajów zakończą 2016 r. W biegach tych będą brali udział nasi przedstawiciele.


W piątek 9 września 2016 r. odbył się 210. bieg przełajowy z cyklu TOP-CROSS na dystansie 6666 m. Biegi te sa organizowane od 1999 r. przez pana Tadeusza Spychalskiego. Ten bieg był jubileuszowym dla naszego reprezentanta, bowiem pan Jan Gruszecki pobiegł poraz 200. w ramach tego cyklu. Jubilat z rąk pana Spychalskiego otrzymał puchar okolicznościowy, zaś od pani Hanny Ruszkiewicz reprezentującej SM KOPERNIK nagrodę rzeczową.


       


W niedzielę 07.08.2016 r. odbyły się 3. zawody z serii HERBALIFE IRONMAN 70.3 GDYNIA. W zawodach na dystansach: 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem, 21,1 km biegu brał udział nasz przedstawiciel pan Dariusz Pyrzewski zajmując 1821. miejsce na 1914 startujących zawodników. Wszystkie 3 dyscypliny były bardzo trudne i wymagające od zawodników bardzo dobrego przygotowania: pływanie w morzu – Zatoka Gdańska przy wzburzonej fali, jazda rowerem i bieg na trasie o licznych wzniesieniach.

W sobotę 06.08.2016 r. w Ciechocinku odbył się 3. PÓŁMARATON UZDROWISKO CIECHOCINEK. W biegu tym brał udział nasz przedstawiciel pan Jan Szabunio, który zajął 245. miejsce na 350 startjących uczestników, zaś bieg ukończyło 313. W ramach biegu zorganizowane były również imprezy towarzyszące: Festiwal Operowo-Operetkowy oraz odsłonięcie Gwiazdy Roberta Korzeniowskiego na Ciechocińskim Deptaku Gwiazd. Warto nadmienić, że w biegu wziął udział "gwiazdor" - Robert Korzeniowski. Impreza odbywała się przy ładnej słonecznej pogodzie i licznie zgromadzonych kibicach.


W sobotę 6 sierpnia 2016 r. odbył się jubileuszowy XV TOP-CROSS MARATON im. Jurka Stawskiego zorganizowany przez Tadeusza Spychalskiego.Trasę biegu stanowiły 32 okrążenia po 1300 m wiodące po ścieżkach w lasku przy ul. Bema.Na strat zgłosilo się 97 biegaczy, a trudną trasę z licznymi podbiegami pełnego maratonu, tj. 42,195 km pokonało 54 zawodników.

Wśród nich był najstarszy uczestnik, nasz 77-letni reprezentant pan Jan Gruszecki, który zameldował się na mecie na 52. miejscu z czasem 6 h 12 m 20 s.Już 7 września kolejne zawody TOP-CROSS, dla naszego reprezentanta to będzie 200. bieg tego cyklu.

GRATULUJEMY!!! I wyników, i postawy, bowiem pan Jan, mimo swego zaawansowanego wieku, wcale nie myśli zakończyć przygody z bieganiem.


W dniu 30.04.2016 odbyła się w Toruniu 5. edycja biegu "RUN TORUŃ - Zwiedzaj ze zdrowiem".Tak jak poprzednie biegi, tak i tegoroczny łączył ze sobą element sportowy wraz ze zwiedzeniem miasta Torunia. Start biegu odbył się przy Galerii PLAZA. Trasa biegu prowadziła przez toruński park, Bulwar Filadelfijski, ulicami Starego Miasta z metą przy Rynku Nowomiejskim.Bieg cieszył się dużym powodzeniem wśród uczestników z wielu miast, bowiem jest bardzo dobrze zorganizowany i ma ciekawą trasę. Dodatkową atrakcją biegów RUN TORUŃ jest wyjątkowy medal przedstawiający zabytki Torunia. Biegacze mają już w swojej kolekcji medale przedstawiające Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Pomnik Flisaka, Dwór Mieszczański i tegoroczny Anioł Toruński - herb naszego miasta.

W tym roku organizatorzy przygotowali biegi na krótkich dystansach dla dzieci, a dla dorosłych biegi na 5 i 10 km.W biegu na 10 km udział wzięło 1860 biegaczy. Przedstawiciel naszej Spółdzielni pan Jan Szabunio zajął w tym biegu 1225. miejsce. O dużej popularności RUN TORUŃ świadczy zwiększająca się z roku na rok ilość biegaczy. Łączna ilość uczestników w tej edycji to 2541.

Kolejny bieg z udziałem naszych przedstawicieli to Bieg Samorządowy w Łubiance w dniu 03.05.2016 na dystansie 15 km.
Bieg Samorządowy jest imprezą szczególną, podczas której na sportowo obchodzimy jedno z najważniejszych świąt państwowych - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dla podkreślenia patriotyzmu biegacze pokonują trasę w strojach narodowych biało-czerwonych z flagami w ręku. Kameralny charakter tego biegu, rodzinna atmosfera, urokliwe trasy pięknych kwitnącymi rzepakami pól, lasów to dodatkowa atrakcja tych zawodów. Nasi przedstawiciele w tym biegu to an Tadeusz Ciski, który zajął 163. miejsce i pan Jan Szabunio - 251. miejsce na 282 biegaczy, którzy ukończyli ten bieg. Wkrótce kolejne biegi z udziałem naszych przedstawicieli.


Dziennik Toruński NOWOŚCI był organizatorem kolejnego plebiscytu pt. SENIOR ROKU.
W szranki tego konkursu stanęli nasz reprezentant-biegacz pan Jan Gruszecki oraz pan Czesław Nosewicz.

Więcej informacji w artykułach dziennika:
    –  Dopiero teraz mają czas robić to, co sprawia im wielką radość
    –  Nauczyciele ze sportowymi pasjami
    –  A w sercu ciągle mają maj


Po krótkim okresie przerwy zimowej przeznaczonej na odpoczynek po intensywnym ubiegłorocznym sezonie, w dniu 20.03.2016 r. biegiem PZU Gdynia Półmaraton został rozpoczęty nowy sezon biegowy przez kolejnych członków naszej Spółdzielni. W biegu tym udział brał Dariusz Pyrzewski, który zajął 1316. miejsce. W imprezie tej wzięło udział 4425 zawodników, co jest nowym rekordem liczby uczestników w tym biegu. Należy nadmienić, że uzyskany przez naszego zawodniak czas na mecie 1:43,00 jest nowym rekordem życiowym.

11. PZU Półmaraton Warszawski rozegrany w dniu 03.04.2016 r. to kolejny bieg, którym rozpoczął nowy sezon pan Jan Szabunio, zajmując 9095. miejsce na 12729 zawodników. Należy nadmienić, że poziom organizacyjny biegów z każdym rokiem jest na coraz wyższym poziomie. Między innymi: zmieniana jest trasa biegu, co daje możność "zwiedzenia" miast z pozycji ulicy podczas biegu, na trasie biegu zlokalizowane są punkty z występami różnych zespołów muzycznych umilających bieg (w Warszawie tych punktów było aż 32!), biegacze otrzymują pakiety zawierające drobne przydatne sportowe gadżety, informatory o ciekawych miejscach w danych miastach, mają możność poruszania się darmową komunikacją po mieście w dniu biegu, darmowe noclegi dla przyjezdnych biegaczy itp.

W sobotę 30 stycznia 2016 r. odbył się pierwszy tegoroczny bieg z cyklu TOP CROSS. Następnie po zawodach miało miejsce podsumowanie sezonu 2015 oraz wręczenie pucharów, medali i nagród.

Wśród nagrodzonych był pan Jan Gruszecki (76 lat) reprezentujący SM KOPERNIK. Otrzymał medal i statuetkę za ukończenie 12 biegów na dystansie 6666 m. Uhonorowano także małych biegaczy, którym wręczono prócz medali i ucharów również nagrody rzeczowe ufundowane między innymi i przez naszą Spółdzielnię.

Zasłużoną nagrodę otrzymała pani Maria Majewska, kierownik administracyjny V LO - współorganizator biegów.

Tak jak w poprzednich latach, w grudniu w Toruniu odbył się Bieg św. Mikołajów. W tym razem nazwa biegu została zmieniona na Festiwal Biegów Świętych Mikołajów, a to za sprawą coraz większej popularności imprezy.Oprócz tradycyjnego biegu, półmaratonu na dystansie 21 095 m został zorganizowany bieg na 10 km i biegi dla dzieci na dystansach 200 m – 1500 m. Wszystkie biegi obok charakteru sportowego miały, tak jak co roku rozbudzić świąteczne nastroje, a przy okazji zabawy biegowej przenieść odrobinę radości dla dzieci.Uczestnicy brali udział w akcji charytatywnej, przywieźli do Torunia podarki różnego rodzaju, które zostały przekazane dzieciom z domów dziecka w Aleksandrowie Kujawskim, Włocławku i Toruniu.
Bieg toruński cieszy się dużą popularnością w Polsce. Świadczy o tym rosnąca z roku na rok ilość uczestników z 166 w 2003 r. do 6456 w 2015 r.W tym roku w biegach wzięło udział 6456 (ogółem), a w biegu głównym 3250 uczestników.
Nasi przedstawiciele w tym roku też brali udział w biegu i akcji charytatywnej. Dariusz Pyrzewski zajął 1035. a Jan Szabunio 2897. miejsce.
Warto nadmienić, że pan Jan Szabunio brał udział w wszystkich dotychczasowych 13 biegach.Bieg św. Mikołajów kończył sezon biegowy 2015.


W dniu 11.11.2015 r. w Pigży koło Łubianki na sportowo świętowano 97. rocznicę odzyskania niepodległości, gdzie odbył się XIX Bieg Niepodległości.

Trasa (11 km) biegu prowadziła z Pigży przez piękny wąwóz w Leszczu, dziedziniec Zamku Bierzgłowskiego z metą na stadionie w Pigży.

Do udziału w biegu zgłosiło się 850 uczestników z Polski, co jest rekordem dotychczasowych edycji.
W biegu udział wziął nasz przedstawiciel - pan Jan Szabunio, zajmując 431. miejsce.

Imprezą biegową kończącą 2015 rok będzie tradycyjny grudniowy 13. już Bieg św. Mikołajów. W tym dniu Toruń będzie opanowany przez św. Mikołajów. Na chwilę obecną chęć udziału w biegu zgłosiło już 5550 uczestników.


W dniu 25.10.2015 r. w Toruniu odbył się kolejny "33. TORUN MARATHON" na dystansie 42,195 km. W tym biegu wzięło wystartowało 512 a ukończyło 492 biegaczy. Nasz przedstawiciel w tym biegu Dariusz Pyrzewski zajął 449. miejsce w klasyfikacji ogólnej, a w swojej kategorii wiekowej 126.

W dniu 25.10.2015 r. w Gdańsku odbył się "Amber Expo Półmaraton Gdańsk 2015". W tym biegu wzięło udział 3500 biegaczy. Zawody ukończyło 3242 biegaczy. Nasz przedstawiciel pan Jan Szabunio ukończył bieg na 1870. miejscu, a w swojej kategorii wiekowej na 8.W comiesięcznych biegach z cyklu "TOP CROSS" w Toruniu systematycznie bierze udział najstarszy nasz biegacz - pan Jan Gruszecki. Podsumowanie całego cyklu i ogłoszenie wyników nastąpi w styczniu 2016 r.

Kolejne biegi kończące sezon biegowy 2015 z udziałem naszych przedstawicieli to BIEG NIEPODLEGŁOŚCI oraz BIEG św. MIKOŁAJÓW.

Zachęcamy innych członków do uczestnictwa w zawodach biegowych w barwach naszej Spółdzielni.


W niedzielę 27.09.2015 r. w Warszawie wystartował 37. PZU MARATON WARSZAWSKI. Był to "MARATON DWÓCH BRZEGÓW", bowiem trasa przebiegała przez dzielnice Warszawy zlokalizowane po dwóch stronach Wisły. Biegacze mieli okazję zwiedzić Warszawę z pozycji ulic, gdzie dotychczas biegi się nie odbywały. Start do biegu był na błoniach Stadionu Narodowego, a meta znajdowała się na płycie tego stadionu.

Pogoda podczas tak trudnego, wymagającego doskonałego przygotowania kondycyjnego do biegu sprzyjała biegaczom. Było ciepło 14-15 °C, bez wiatru, deszczu.

W maratonie wzięło udział 6950 biegaczy z 47 krajów. Bieg ukończyło 6512.

Bieg był bardzo dobrze zorganizowany. Biegacze na trasie co 2,5 km mieli zapewnione odpowiednie nawadnianie, jak i odżywianie. Po biegu był przygotowany posiłek. O wielkości biegu świadczyć może skala przygotowania logistycznego. Było 40 000 litrów wody Primavera, 30 000 litrów napojów izotonicznego, 6,5 tony bananów, 190 000 kubków do napojów. Biegaczom na trasie czas umilało 40 zespołów muzycznych i jeden zespół teatralny. Każdy z uczestników, który ukończył bieg uhonorowany został pamiątkowym medalem. Ogólna waga medali to 1,1 tony!

Jednym z uczestników maratonu był nasz przedstawiciel pan Jan Szabunio, który ukończył bieg na 5400. miejscu. W tym miejscu warto nadmienić, że dla pana Jana był to 54. ukończony maraton.

GRATULUJEMY!!!
W sobotę 3 października 2015 r. odbył się 200. bieg przełajowy z cyklu TOP CROSS organizowany przez Tadeusz Spychalskiego.
Był wspaniały tor, były puchary, statuetki i medale.
Nagrodę otrzymali J. Tybuszewski, który zaliczył wszytkie biegi tej imprezy oraz A. Podbielska, która wystartowała 190 razy.
Nagrodzony został również nasz reprezentant - pan Jan Grudzecki (76 lat), który ukończył 190 biegów tego cyklu, co w przeliczeniu na odległość daje dystans 1260 km!

GRATULUJEMY!!!


W dniu 9 sierpnia 2015 r. odbyły się zawody Herbalife IROM MAN 70.3 w Gdyni. Zawody te obejmowały udział uczestników w 3 dyscyplinach tj. pływanie (morze) 1,9 km, rower 90 km, i bieg 21.095m (półmaraton). W zawodach tych brała udział czołówka zawodników tak światowego, jak i polskiego triathlonu. Jednym z uczestników tych zawodów był przedstawiciel naszej Spółdzielni Dariusz Pyrzewski, zajmując 1649 miejsce. Należy nadmienić, że udział w triathlonie jest trudny, wymaga bowiem wyjątkowej kondycji i wszechstronnego przygotowania w trzech dyscyplinach.

W dniach 05-07.09.2015 r. w Krynicy odbył się PZU Festiwal Biegów. W tym roku dla uczestników było 21 biegów na różnych dystansach, od 1,0 km dla dzieci do ultramaratonu na 100 km, jak i bieg w formie zabawy - bieg przebierańców. Łącznie we wszystkich biegach udział brało 9 000 uczestników.
Należy nadmienić, że wszystkie biegi odbywały się w terenie górskim, stąd były bardzo trudne, szczególnie ultramaraton na 66 km jak i 100 km, gdzie występowały liczne zbiegi i podbiegi. Nasz przedstawiciel Dariusz Pyrzewski brał udział w ultramaratonie na 66 km zajmując 267. miejsce.

Wkrótce nasi członkowie będą brać udział w kolejnych imprezach biegowych.


Festiwal św. Jakuba
Gmina Ciechocin w dniu 26.07.2015 r. była organizatorem Festiwalu św. Jakuba. Było to jedyne wydarzenie w Polsce, które łączyło tradycje pielgrzymowania, przedsięwzięcia sportowo-rekreacyjnego wraz z możliwością obcowania z kulturą i unikatowym krajobrazem Ziemi Dobrzyńskiej i Chełmińskiej na Szlaku św. Jakuba.

Festiwal ten kierowany był do osób, które w różny sposób chciały pokonać Jakubową Drogę. Można było tego dokonać poprzez:
- rajd pieszy,
- rajd rowerowy,
- spływ kajakowy,
- rajd konny,
- półmaraton biegowy.

Każdy z uczestników Festiwalu po pokonaniu wybranego odcinka trasy nagradzany był:
- Potwierdzeniem pokonania Szlaku św. Jakuba,
- Muszlą Jakubową.

We wszystkich formach pokonania trasy św. Jakuba udział wzięło ok. 1200 osób.
Jednym z uczestników Festiwalu był nasz przedstawiciel p. Jan Szabunio, który pokonał trasę półmaratonu.

Gmina Ciechocin zapowiedziała kontynuację w 2016 r. Festiwalu św. Jakuba.


TOP-CROSS Maraton
W sobotę 1 sierpnia 2015 r. odbył się 14. TOP-CROSS Maraton im. Jurka Stawskiego. Przy upalnej pogodzie wystartowało 101 biegaczy z całej Polski. Wsród zawodników byli reprezentanci SM KOPERNIK: pan Jan Szabunio (lat 67), który pokonał dystans 22 600 m w czasie 2h28m02s oraz pan Jan Gruszecki (lat 76), który pokonał dystans 13 500 m w czasie 1h42m. Panowie zajęli w klasyfikacji ogólnej odpowiednio 48. i 87. miejsce. Naszym biegaczom gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.Kolejne biegi naszych reprezentantów. W ostatnim czasie wśród licznych zawodów biegowych organizowanych w Polsce i nie tylko, udział biorą przedstawiciele naszej Spółdzielni.
W dniu 19.04.2015 r. w Toruniu odbyła się kolejna 4. już edycja biegu "Run To Run" na dystansie 10 km pod hasłem biegaj i zwiedzaj, bowiem organizatorzy zaproponowali biegaczom możliwość poznania uroków Torunia podczas biegu.
W tym roku zaproponowano start do biegu z Motoareny, gdzie startowali jak żużlowcy spod taśmy, przez Bulwar Filadelfijski i fragment toruńskiej Starówki, park na Bydgokim Przedmieściu z metą przy Plazie. Warto nadmienić, że oglądanie Motoareny z poziomu toru żużlowego robi imponujące wrażenie, inne niż oglądanie stadionu z trybun.
Forma toruńskiego biegu podoba się jego uczestnikom, o czym świadczy ciągły wzrost liczby biegaczy: w 1. biegu w 2012 udział brało 600, natomiast w 2015 (4. edycja) już 1700 zawodników.
Nasi przedstawiciele też byli widoczni na trasie: Dariusz Pyrzewski zajął 895, miejsce, zaś Jan Szabunio zajął 980. miejsce.
W dniu 26.04.2015 r. w Warszawie odbył się "ORLEN WARSAW MARATHON" na dystansie 42.195 km. Była to już 3. edycja tego biegu. Start do biegu był zlokalizowany przy Stadionie Narodowym. Trasa biegu prowadziła - tak jak w biegu toruńskim - przez najciekawsze miejsca Warszawy: Starówka, Wilanów, Ursynów z metą przy Stadionie Narodowym. W biegu tym udział brało 9600 biegaczy. Uczestnikiem tego biegu był Dariusz Pyrzewski, który zajął 6556. miejsce. Bieg ten był częścią "NARODOWEGO ŚWIĘTA BIEGANIA". Oprócz maratonu, były też biegi na 5 i 10 km. Łączna liczba uczestników to ok. 40 tysięcy !!!
W kolejnych biegach nasi przedstawiciele też będą brali udział.


Przedstawiciele naszej Spółdzielni – biegacze po okresie zimowym, który był czasem przeznaczonym częściowo na odpoczynek – regenerację po sezonie 2014 r., jak i na przygotowanie, rozpoczęli kolejny sezon biegów 2015.

Jan Gruszecki i Jan Szabunio wzięli udział w 4 biegach z cyklu TOP-CROSS na dystansie 6666 km organizowanych sukcesywnie co miesiąc przez cały rok w Toruniu. Podsumowanie biegów i ogłoszenie wyników nastąpi w styczniu 2016 r.

Dariusz Pyrzewski 08.02.2015 r. wziął udział w ZIMOWYM MARATONIE BIESZCZADZKIM w Cisnej zajmując 390. miejsce. Bieg odbywał się na dystansie 45 km, w trudnych warunkach górskich.Dariusz Pyrzewski wspólnie z Janem Szabunio 29.03.2015 r. wzięli udział w 10. PÓŁMARATONIE WARSZAWSKIM, zajmując odpowiednio 8626. i 9204. miejsce. W biegu tym udział wzięło 13200 biegaczy, co jest kolejnym rekordem liczby uczestników w Polsce. Bieg był bardzo dobrze zorganizowany, co przy tak dużej ilości uczestników jest sporym osiągnięciem. Start i meta zlokalizowane były w obrębie Placu Piłsudskiego, przy Grobie Nieznanego Żołnierza i Teatru Narodowego, co podniosło rangę biegu.Wkrótce kolejne biegi naszych przedstawicieli.


W sobotę 31 stycznia 2015 r. odbył się pierwszy tegoroczny bieg przełajowy z cyklu TOP CROSS na dystansie 6666 m.Po biegu odbyło się podsumowanie sezonu 2014 i wręczenie nagród ufundowanych między innymi przez SM KOPERNIK.Jan Gruszecki reprezentujący SM KOPERNIK otrzymał medal i puchar za ukończenie 12 biegów.Najmłodsi biegacze biorący udział w tych zawodach to Małgosia i Michał Kowalscy.Kategorię 13-15 lat wygrała Patrycja Lubocka - mieszkanka naszej Spółdzielni.Nad biegiem sprawowała pieczę pani Maria Majewska z V LO.Naszym Maratończykom życzymy zdrowia, wytrwałości i wielu kolejnych sukcesów, a innych Członków Spółdzielni zachęcamy, by prowadzili aktywny tryb życia, o czym z przyjemnością będziemy informować na łamach naszych stron internetowych.


BIEŻĄCE INFORMACJE
PLAN REMONTÓW
STAWKI OPŁAT
OFERTY
Najem lokali użytkowych
Najem powierzchni reklamowych
DZIAŁALNOŚĆ S-O-K
Charakterystyka działalności
Zaproszenia stałe
Imprezy okazjonalne
Koło Wędkarskie
Środy szachowe
Biegacze
Rowelersi
Nordic Walking