Działalność społeczna, oświatowa i kulturalna

Inne informacje


BIEGI

W dniu 9 sierpnia 2015 r. odbyły się zawody Herbalife IROM MAN 70.3 w Gdyni. Zawody te obejmowały udział uczestników w 3 dyscyplinach tj. pływanie (morze) 1,9 km, rower 90 km, i bieg 21.095m (półmaraton). W zawodach tych brała udział czołówka zawodników tak światowego, jak i polskiego triathlonu. Jednym z uczestników tych zawodów był przedstawiciel naszej Spółdzielni Dariusz Pyrzewski, zajmując 1649 miejsce. Należy nadmienić, że udział w triathlonie jest trudny, wymaga bowiem wyjątkowej kondycji i wszechstronnego przygotowania w trzech dyscyplinach.

W dniach 05-07.09.2015 r. w Krynicy odbył się PZU Festiwal Biegów. W tym roku dla uczestników było 21 biegów na różnych dystansach, od 1,0 km dla dzieci do ultramaratonu na 100 km, jak i bieg w formie zabawy - bieg przebierańców. Łącznie we wszystkich biegach udział brało 9 000 uczestników.
Należy nadmienić, że wszystkie biegi odbywały się w terenie górskim, stąd były bardzo trudne, szczególnie ultramaraton na 66 km jak i 100 km, gdzie występowały liczne zbiegi i podbiegi. Nasz przedstawiciel Dariusz Pyrzewski brał udział w ultramaratonie na 66 km zajmując 267. miejsce.

Wkrótce nasi członkowie będą brać udział w kolejnych imprezach biegowych.


Festiwal św. Jakuba
Gmina Ciechocin w dniu 26.07.2015 r. była organizatorem Festiwalu św. Jakuba. Było to jedyne wydarzenie w Polsce, które łączyło tradycje pielgrzymowania, przedsięwzięcia sportowo-rekreacyjnego wraz z możliwością obcowania z kulturą i unikatowym krajobrazem Ziemi Dobrzyńskiej i Chełmińskiej na Szlaku św. Jakuba.

Festiwal ten kierowany był do osób, które w różny sposób chciały pokonać Jakubową Drogę. Można było tego dokonać poprzez:
- rajd pieszy,
- rajd rowerowy,
- spływ kajakowy,
- rajd konny,
- półmaraton biegowy.

Każdy z uczestników Festiwalu po pokonaniu wybranego odcinka trasy nagradzany był:
- Potwierdzeniem pokonania Szlaku św. Jakuba,
- Muszlą Jakubową.

We wszystkich formach pokonania trasy św. Jakuba udział wzięło ok. 1200 osób.
Jednym z uczestników Festiwalu był nasz przedstawiciel p. Jan Szabunio, który pokonał trasę półmaratonu.

Gmina Ciechocin zapowiedziała kontynuację w 2016 r. Festiwalu św. Jakuba.


TOP-CROSS Maraton
W sobotę 1 sierpnia 2015 r. odbył się 14. TOP-CROSS Maraton im. Jurka Stawskiego. Przy upalnej pogodzie wystartowało 101 biegaczy z całej Polski. Wsród zawodników byli reprezentanci SM KOPERNIK: pan Jan Szabunio (lat 67), który pokonał dystans 22 600 m w czasie 2h28m02s oraz pan Jan Gruszecki (lat 76), który pokonał dystans 13 500 m w czasie 1h42m. Panowie zajęli w klasyfikacji ogólnej odpowiednio 48. i 87. miejsce. Naszym biegaczom gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.Kolejne biegi naszych reprezentantów. W ostatnim czasie wśród licznych zawodów biegowych organizowanych w Polsce i nie tylko, udział biorą przedstawiciele naszej Spółdzielni.
W dniu 19.04.2015 r. w Toruniu odbyła się kolejna 4. już edycja biegu "Run To Run" na dystansie 10 km pod hasłem biegaj i zwiedzaj, bowiem organizatorzy zaproponowali biegaczom możliwość poznania uroków Torunia podczas biegu.
W tym roku zaproponowano start do biegu z Motoareny, gdzie startowali jak żużlowcy spod taśmy, przez Bulwar Filadelfijski i fragment toruńskiej Starówki, park na Bydgokim Przedmieściu z metą przy Plazie. Warto nadmienić, że oglądanie Motoareny z poziomu toru żużlowego robi imponujące wrażenie, inne niż oglądanie stadionu z trybun.
Forma toruńskiego biegu podoba się jego uczestnikom, o czym świadczy ciągły wzrost liczby biegaczy: w 1. biegu w 2012 udział brało 600, natomiast w 2015 (4. edycja) już 1700 zawodników.
Nasi przedstawiciele też byli widoczni na trasie: Dariusz Pyrzewski zajął 895, miejsce, zaś Jan Szabunio zajął 980. miejsce.
W dniu 26.04.2015 r. w Warszawie odbył się "ORLEN WARSAW MARATHON" na dystansie 42.195 km. Była to już 3. edycja tego biegu. Start do biegu był zlokalizowany przy Stadionie Narodowym. Trasa biegu prowadziła - tak jak w biegu toruńskim - przez najciekawsze miejsca Warszawy: Starówka, Wilanów, Ursynów z metą przy Stadionie Narodowym. W biegu tym udział brało 9600 biegaczy. Uczestnikiem tego biegu był Dariusz Pyrzewski, który zajął 6556. miejsce. Bieg ten był częścią "NARODOWEGO ŚWIĘTA BIEGANIA". Oprócz maratonu, były też biegi na 5 i 10 km. Łączna liczba uczestników to ok. 40 tysięcy !!!
W kolejnych biegach nasi przedstawiciele też będą brali udział.


Przedstawiciele naszej Spółdzielni – biegacze po okresie zimowym, który był czasem przeznaczonym częściowo na odpoczynek – regenerację po sezonie 2014 r., jak i na przygotowanie, rozpoczęli kolejny sezon biegów 2015.

Jan Gruszecki i Jan Szabunio wzięli udział w 4 biegach z cyklu TOP-CROSS na dystansie 6666 km organizowanych sukcesywnie co miesiąc przez cały rok w Toruniu. Podsumowanie biegów i ogłoszenie wyników nastąpi w styczniu 2016 r.

Dariusz Pyrzewski 08.02.2015 r. wziął udział w ZIMOWYM MARATONIE BIESZCZADZKIM w Cisnej zajmując 390. miejsce. Bieg odbywał się na dystansie 45 km, w trudnych warunkach górskich.Dariusz Pyrzewski wspólnie z Janem Szabunio 29.03.2015 r. wzięli udział w 10. PÓŁMARATONIE WARSZAWSKIM, zajmując odpowiednio 8626. i 9204. miejsce. W biegu tym udział wzięło 13200 biegaczy, co jest kolejnym rekordem liczby uczestników w Polsce. Bieg był bardzo dobrze zorganizowany, co przy tak dużej ilości uczestników jest sporym osiągnięciem. Start i meta zlokalizowane były w obrębie Placu Piłsudskiego, przy Grobie Nieznanego Żołnierza i Teatru Narodowego, co podniosło rangę biegu.Wkrótce kolejne biegi naszych przedstawicieli.


W sobotę 31 stycznia 2015 r. odbył się pierwszy tegoroczny bieg przełajowy z cyklu TOP CROSS na dystansie 6666 m.Po biegu odbyło się podsumowanie sezonu 2014 i wręczenie nagród ufundowanych między innymi przez SM KOPERNIK.Jan Gruszecki reprezentujący SM KOPERNIK otrzymał medal i puchar za ukończenie 12 biegów.Najmłodsi biegacze biorący udział w tych zawodach to Małgosia i Michał Kowalscy.Kategorię 13-15 lat wygrała Patrycja Lubocka - mieszkanka naszej Spółdzielni.Nad biegiem sprawowała pieczę pani Maria Majewska z V LO.Naszym Maratończykom życzymy zdrowia, wytrwałości i wielu kolejnych sukcesów, a innych Członków Spółdzielni zachęcamy, by prowadzili aktywny tryb życia, o czym z przyjemnością będziemy informować na łamach naszych stron internetowych.


BIEŻĄCE INFORMACJE
PLAN REMONTÓW
STAWKI OPŁAT
HARMONOGRAM ODCZYTÓW
Podzielniki c.o.
Wodomierze
OFERTY
Mieszkania
Najem garaży
Najem lokali użytkowych
Najem powierzchni reklamowych
DZIAŁALNOŚĆ S-O-K
Charakterystyka działalności
Zaproszenia stałe
Imprezy okazjonalne
Koło Wędkarskie
Biegacze
Rowelersi