Działalność społeczna, oświatowa i kulturalna

Inne informacje


BIEGI

Kolejne biegi naszych reprezentantów. W ostatnim czasie wśród licznych zawodów biegowych organizowanych w Polsce i nie tylko, udział biorą przedstawiciele naszej Spółdzielni.
W dniu 19.04.2015 r. w Toruniu odbyła się kolejna 4. już edycja biegu "Run To Run" na dystansie 10 km pod hasłem biegaj i zwiedzaj, bowiem organizatorzy zaproponowali biegaczom możliwość poznania uroków Torunia podczas biegu.
W tym roku zaproponowano start do biegu z Motoareny, gdzie startowali jak żużlowcy spod taśmy, przez Bulwar Filadelfijski i fragment toruńskiej Starówki, park na Bydgokim Przedmieściu z metą przy Plazie. Warto nadmienić, że oglądanie Motoareny z poziomu toru żużlowego robi imponujące wrażenie, inne niż oglądanie stadionu z trybun.
Forma toruńskiego biegu podoba się jego uczestnikom, o czym świadczy ciągły wzrost liczby biegaczy: w 1. biegu w 2012 udział brało 600, natomiast w 2015 (4. edycja) już 1700 zawodników.
Nasi przedstawiciele też byli widoczni na trasie: Dariusz Pyrzewski zajął 895, miejsce, zaś Jan Szabunio zajął 980. miejsce.
W dniu 26.04.2015 r. w Warszawie odbył się "ORLEN WARSAW MARATHON" na dystansie 42.195 km. Była to już 3. edycja tego biegu. Start do biegu był zlokalizowany przy Stadionie Narodowym. Trasa biegu prowadziła - tak jak w biegu toruńskim - przez najciekawsze miejsca Warszawy: Starówka, Wilanów, Ursynów z metą przy Stadionie Narodowym. W biegu tym udział brało 9600 biegaczy. Uczestnikiem tego biegu był Dariusz Pyrzewski, który zajął 6556. miejsce. Bieg ten był częścią "NARODOWEGO ŚWIĘTA BIEGANIA". Oprócz maratonu, były też biegi na 5 i 10 km. Łączna liczba uczestników to ok. 40 tysięcy !!!
W kolejnych biegach nasi przedstawiciele też będą brali udział.


Przedstawiciele naszej Spółdzielni – biegacze po okresie zimowym, który był czasem przeznaczonym częściowo na odpoczynek – regenerację po sezonie 2014 r., jak i na przygotowanie, rozpoczęli kolejny sezon biegów 2015.

Jan Gruszecki i Jan Szabunio wzięli udział w 4 biegach z cyklu TOP-CROSS na dystansie 6666 km organizowanych sukcesywnie co miesiąc przez cały rok w Toruniu. Podsumowanie biegów i ogłoszenie wyników nastąpi w styczniu 2016 r.

Dariusz Pyrzewski 08.02.2015 r. wziął udział w ZIMOWYM MARATONIE BIESZCZADZKIM w Cisnej zajmując 390. miejsce. Bieg odbywał się na dystansie 45 km, w trudnych warunkach górskich.Dariusz Pyrzewski wspólnie z Janem Szabunio 29.03.2015 r. wzięli udział w 10. PÓŁMARATONIE WARSZAWSKIM, zajmując odpowiednio 8626. i 9204. miejsce. W biegu tym udział wzięło 13200 biegaczy, co jest kolejnym rekordem liczby uczestników w Polsce. Bieg był bardzo dobrze zorganizowany, co przy tak dużej ilości uczestników jest sporym osiągnięciem. Start i meta zlokalizowane były w obrębie Placu Piłsudskiego, przy Grobie Nieznanego Żołnierza i Teatru Narodowego, co podniosło rangę biegu.Wkrótce kolejne biegi naszych przedstawicieli.


W sobotę 31 stycznia 2015 r. odbył się pierwszy tegoroczny bieg przełajowy z cyklu TOP CROSS na dystansie 6666 m.Po biegu odbyło się podsumowanie sezonu 2014 i wręczenie nagród ufundowanych między innymi przez SM KOPERNIK.Jan Gruszecki reprezentujący SM KOPERNIK otrzymał medal i puchar za ukończenie 12 biegów.Najmłodsi biegacze biorący udział w tych zawodach to Małgosia i Michał Kowalscy.Kategorię 13-15 lat wygrała Patrycja Lubocka - mieszkanka naszej Spółdzielni.Nad biegiem sprawowała pieczę pani Maria Majewska z V LO.W niedzielę 7 grudnia 2014 r. w Toruniu odbył się XII Bieg św. Mikołajów. Tak jak co roku, już od 12 lat Bieg św. Mikołajów oprócz rywalizacji sportowej - choć można powiedzieć, że bieg ma również charakter towarzyski - kończy sezon biegowy. Jednak najważniejsze w tym biegu, to cel charytatywny - niesienie pomocy dzieciom z domów dziecka (w tym roku) w Brodnicy, Białochowa, jak i Hospicjum NADZIEJA.

Uczestnicy biegu przygotowali i przekazali na ten cel drobne upominki rzeczowe i finansowe.

Bieg tegoroczny odbywał się w warunkach wiosennych i dlatego różnił się znacznie pod tym względem od biegów z poprzednich lat, gdzie były warunki typowo zimowe stwarzające wyjątkową świąteczną, zimową atmosferę.

Ponadto, co warto podkreślić centrum biegowe w tym roku mieściło się w nowej hali sportowej przy ul. Gen. J. Bema. Tam też była meta biegu. Nowa lokalizacja stworzyła bardzo dobre warunki zarówno dla zawodników, kibiców, jak i organizatorów.

W biegu wzięło udział 2 naszych przedstawicieli: Dariusz Pyrzewski - 2728. miejsce na mecie oraz Jan Szabunio - 2962 miejsce. W biegu udział wzięło 3440 uczestników tak z Polski, jak i z zagranicy. Warto dodać, że BIEG św. MIKOŁAJÓW w klasyfikacji biegów organizowanych w Polsce podczas Forum Biegowego w Krynicy został uznany jako WYDARZENIE ROKU 2013.

Więcej informacji o biegu, wyniki, zdjęcia i o akcji charytatywnej można przeczytać na stronie www.biegmikolajow.pl oraz lub www.maratonypolskie.pl.
W dniu 10 listopada 2014 r. odbyło sie podsumowanie tegorocznego sezonu cyklu Grand Prix Torunia w biegach przełajowych. W tym roku odbyło się 7 zawodów na dystansie 7,5 km, a wśrod 76 biegaczy startował 15 rok z rzędu nasz reprezentant pan Jan Gruszecki (75 lat), mając na koncie ogółem 103 ukończone biegi. W klasyfikacji generalnej pan Jan zajął 35. miejsce, zaś w swojej kategorii M-70 uplasował się na 2. pozycji za panem Stefanem Lewandowskim.

Poniżej kilka zdjęć upamiętniających to wydarzenie.W dniach 29.07. – 01.08.2014 r.w Getyndze w ramach wymiany partnerskich miast Toruń – Getynga dwaj nasi przedstawiciele Dariusz Pyrzewski i Jan Szabunio brali udział w 26. Getyńskim Biegu po Starym Mieście.


W biegach rozgrywanych na różnych dystansach wzięło udział łącznie 4100 uczestników. Nasi biegacze brali udział w biegu na dystansie 10 500 m, w którym wystartowało 532 biegaczy. Dariusz Pyrzewski z czasem 51:55 zajął 291. miejsce, natomiast Jan Szabunio z czasem 57:12 – 428. miejsce.


W programie pobytu było miedzy innymi zwiedzanie wraz z przewodnikiem pięknej zabytkowej starówki, pobyt w kompleksie basenów – aquapark Badeparadies. Miłym akcentem pobytu w Getyndze była również kolacja z burmistrzem miasta i przedstawicielami urzędu, wspólnie z biegaczami z Wittenbergi, która jest – tak jak Toruń – miastem bliźniaczym Getyngi.


Cała wizyta przebiegała w serdecznej atmosferze, pozostawiając miłe pozytywne wrażenie. W drodze powrotnej do Torunia było zwiedzane miasta Goslar, gdzie znajduje się przepiękna starówka z olbrzymią ilością doskonale zachowanych domów z pruskiego muru.


Nadmienić należy, że dla Jana Szabunio był to wyjazd sentymentalny, bowiem w 1986 r. brał w Getyndze udział w maratonie Eichsfeld-Maratonlauf w ramach wymiany sportowców miast partnerskich.
W sobotę 26 lipca 2014 r. w lasku na Zajęczych Górach odbył się 300. Maraton TOP CROSS im. Tadeusza Spychalskiego. Przy zmiennej pogodzie w zawodach więło udział 105 biegaczy z całego kraju. Wśród startujących był nasz reprezentant pan Jan Gruszecki, który jako najstarszy uczestnik imprezy ukończył dystans 24,200 km i został zklasyfikowany na 76. miejscu.

Słowa uznania i podziękowania należą się organizatorom zawodów, a wśród nich dyrekcji V L.O., Urzędowi Miasta Torunia i wielu innym osobom i instytucjom.

Zachęcamy wszystkich chętnych do aktywności ruchowej.

W niedzielę 04.05.2014 r. odbyła się III edycja biegu RUN TORUŃ, który był rozgrywany na dystansie 10 km i prowadził przez ulice Torunia. Miejsce startu wyznaczono obok Galerii Plaza, skąd zawodnicy zmierzali poprzez stadion Żużlowy "Motoarena" (po torze żużlowym), ul. Bydgoską, Bulwarem Filadelfijskim, ulicami Starego Miasta do mety na Rynku Nowomiejskim. Podobnie jak wiele innych w Polsce, toruńską imprezę prowadzono pod hasłem "10 km RUN TORUŃ - Zwiedzaj ze zdrowiem". Nadto również poświęcona była akcji charytatywnej na rzecz chorej dziewczynki z naszego miasta - Niny Meszko.

W biegu udział wzięła rekordowa ilość uczestników, bo aż 1387 (w ubiegłym roku udział wzięło 870 biegaczy). Jednym z uczestników był przedstawiciel naszej Spółdzielni pan Jan Szabunio, który dystans 10 km przebiegł w czasie 54:36 zajmując 806. miejsce na 1297 zawodników, którzy ukończyli bieg.

Zachęcamy wszystkich chętnych do aktywności ruchowej i do zobaczenia na imprezach sportowych.


W niedzielę 30.03.2014 r. w Warszawie odbył się 9. Półmaraton Warszawski. Trasa biegu prowadziła przez centrum Warszawy, co było doskonałą formą zwiedzenia tego miasta. Biegacze podążali od Mostu Poniatowskiego, obok Stadionu Narodowego, przez Aleje Jerozolimskie, ul. Marszałkowską, Plac J. Piłsudskiego, Krakowskie Przedmieście, Stare i Nowe Miasto, Wisłostradę, główną aleję Parku Łazienkowskiego, Aleje Ujazdowskie i ponownie przez Marszałkowską do mety przy Stadionie Narodowym. Bieg był doskonale zorganizowany, co przy udziale 11215 uczestników było bardzo ważne. Podczas biegu była bardzo sprzyjająca aura. Można powiedzieć, że było wręcz upalnie i bezwietrznie, gdzie podczas ubiegłorocznego biegu biegaczom przyszło zmagać się ekstremalnymi warunkami: zimnem i śniegiem.
W biegu tym wziął udział przedstawiciel naszej Spółdzielni pan Jan Szabunio, który zajął 9687. miejsce, a w kategorii wiekowej 138.
Warto nadmienić, że w tym biegu padł polski rekord frekwencji uczestników.
Najbliższe plany biegowe naszego przedstawiciela: 4 maja, bieg na 10 km w ramach imprezy RUN TORUŃ.W sobotę 25 stycznia 2014 r. w Toruniu odbył się pierwszy tegoroczny bieg przełajowy z cyklu TOP CROSS. Nasz reprezentant - pan Jan Gruszecki ukończył już 168 takich biegów, a ponadto sam jest organizatorem dziecięcych zawodów biegowych.Po zawodach odbyło się podsumowanie zeszłorocznego sezonu - tradycyjnie wręczono nagrody i medale tak dla starszych,jak i najmłodszych uczestników biegów.

Przy tej okazji zawodnicy kierują swoje słowa podziękowania pod adresem pani Marii Majewskiej - Zastępcy Dyrektora V LO za pomoc w organizacji zawodów,jak również pod adresem SM KOPERRNIK za ufundowanie nagród.


W niedzielę 8 grudnia 2013 r. w Toruniu odbył się XI Półmaraton św. Mikołajów. W dniu biegu na ulicach miasta króluje kolor czerwony za sprawą św. Mikołajów, którzy są ubrani w tradycyjne stroje (czerwone) czapki, szaliki, koszulki.
W tym roku do Torunia przyjechało ponad 4000 św. Mikołajów z całej Polski jak i z zagranicy. Celem wizyty był udział w biegu, jak i niesienie pomocy dzieciom z Domów Dziecka znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
Udział w biegu brała 30 osobowa "GRUPA SPARTAN I SPARTANEK" w tradycyjnych strojach spartańskich. www.spartaniedzieciom.org). Jest to barwna grupa biegowa z Warszawy, która pokonała dystans półmaratoński, zbierając datki wśród biegaczy, jak i od licznych kibiców na trasie biegu. Każdy biegacz z GRUPY SPARTAN przywiózł z Warszawy indywidualny podarek.
Jednym ze św. Mikołajów po raz 11. był przedstawiciel naszej Spółdzielni pan Jan Szabunio. W tegorocznym biegu wystartowało ponad 4200 i jest to rekord po względem ilości św. Mikołajów. Bieg ukończyło 3669 Mikołajów. Nasz reprezentant zajął 2327. miejsce na mecie i jest jednym z 15 św. Mikołajów, którzy brali udział w wszystkich dotychczasowych biegach. Dodatkową atrakcą biegu byl start na nowym moście.
Więcej informacji o biegu, wyniki,zdjęcia i o akcji charytatywnej można przeczytać na stronie www.biegmikolajow.pl.Biegacze na nowo wybudowanym moście.


Pan Jan Szabunio na trasie półmaratonu...


... i już po biegu.


Po 7 miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją, na biegowe trasy powrócił przedstawiciel naszej Spółdzielni pan Jan Szabunio, który był uczestnikiem XVII Biegu Niepodległości zorganizowanego 11.11.2013 r. w Łubiance koło Torunia.
Trasa biegu prowadziła przez okoliczne tereny wokół Pigży i Zamku Bierzgłowskiego. Szczególną atrakcją trasy biegu był wąwóz leszczyński w Leszczu. Jest to wąwóz polodowcowy o wyjątkowej długości i znacznym zagłębieniu, godny do zwiedzenia nie tylko podczas biegu. Można też go zobaczyć podczas wycieczki tak pieszej, jak i rowerowej. Naprawdę warto!
W biegu udział wzięło ponad 800 uczestników. Pan Jan Szabuniu przekroczył metę plasując się na 548. pozycji i zajmując jednocześnie w swej kategorii wiekowej 17. miejsce.

W dniu 8 grudnia 2013 r. zaplanowany jest kolejny bieg - już XI Półmaraton św. Mikołajów. Tegoroczna edycja tych zmagań zapowiada się wyjatkowo ciekawie, ponieważ start i początek trasy zaplanowane są na nowym moście. W tym biegu swój udział weźmie nasz reprezentant - pan Jan Szabunio.


W niedzielę 3 listopada 2013 r. w Restauracji HERBOWA odbyło się podsumowanie tegorocznego cyklu biegów przełajowych Grand Prix Torunia.
W kategorii M70 reprezentant SM KOPERNIK Jan Gruszecki zajął II miejsce. Należy dodać, iż pan Jan zaliczył już łącznie 105 biegów na dystansie 7,5 km.Medal pana Jana Gruszeckiego.


Jan Gruszecki z dyplomem, medalem i pucharem.


W sobotę 27 lipca 2013 r. odbył się XII Top-Cross Maraton imienia Jurka Stawskiego. Nasz reprezentant pan Jan Gruszecki poraz kolejny startował w zawodach tego cyklu. Jako najstarszy uczestnik, dystans 21999,4 m pokonał w 35-stopniowym upale w czasie 02:48:00 i został sklasyfikowany na 81. pozycji na 142 startujących.Medal pana Jana Gruszeckiego.


W środę 10.04.2013 r. odbył się 100. bieg przełajowy z cyklu Grand Prix Torunia. Pierwsze takie zawody odbyły się w marcu 1999 r. i co roku odbywało się 7 biegów na dystansie 7500 m. Nasz reprezentant - pan Jan Gruszecki jako jedyny ukończył wszystkie 100 biegów, co w sumie daje dystans 750 km.Jan Gruszecki podczas biegu.Jan Gruszecki już po biegu udziela wywiadu dla TV Toruń.


We wtorek 22 stycznia 2013 r. w Auli V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu odbyło się podsumowanie i rozdanie nagród za sezon 2012 w piegach przełajowych z cyklu TOP CROSS.
Organizatorzy Tadeusz Spychalski i Jan Gruszecki dziękują Spółdzielni Mieszkaniowej KOPERNIK za ufundowane nagrody oraz dyrekcji V LO za dużą pomoc w organizacji zawodów biegowych.Jan Gruszecki z medalem i statuetką za ukończenie 12 biegów przełajowych
z cyklu TOP CROSS w roku 2012 oraz
z lewej Szymon Hodana (II miejsce w kategorii 7-10 lat),
z prawej Szczepan Wysłouch (I miejsce w kategorii 7-10 lat) .Patrycja Trzeciak (I miejsce w kategorii 11-12 lat).Aleksandra Marciniak (I miejsce w kategorii 13-15 lat).Pani Maria Majewska - zastępca dyrektora V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu,
która udziela dużej pomocy przy organizacji biegów.Jan Gruszecki nie tylko biega, ale i jeździ na łyżwach
i przy swoich 74 latach nadal utrzymuje się w świetnej formie.


Nalezy dodać, że Jan Gruszecki oprócz tego, że organizuje dzieciom biegi, to i sam biega mając ukończone już 157 biegów o łacznym dystansie 6600 km! Pomimo swego wieku - 74 lat - wciąż prowadzi aktywny tryb życia biegając, jeźdżąc na łyżwach i chodząc na siłownie. Panu Janowi życzymy wielu sukcesów, zdrowia i wytrwałości. Innych zaś gorąco zachęcamy, by pośród swoich zajęć z ochotą znajdowali czas na aktywność sportową, którą m.in. można rozwijać w naszym Ośrodku Sportowym przy ul. Świętopełka.


W poniedziałek 12 listopada 2012 w o godzinie 17:00 w Restauracji "Herbowa" przy ul. Kościuszki odbyło się podsumowanie tegorocznego cyklu Grand Prix Torunia na dystansie 7,5 km. W tym roku odbyło się siedem biegów, w których uczestniczył i zwyciężył w kategorii M–70 reprezentant naszej Spółdzielni - pan Jan Gruszecki.Warto przy tym zauważyć, że do tej pory odbyło się 98 biegów tego cyklu i jako jedyny nasz reprezentant ukończył je wszystkie. Na tym nie koniec, pan Jan już teraz przygotowuje się do 100. biegu, który będzie miał miejsce w kwietniu 2013 r.


W sobotę 28 lipca 2012 r. w Toruniu odbył się XI Top Cross Maraton poświęcony pamięci Jerzego Stawskiego (niedawno zmarłego toruńskiego biegacza). W trudnych warunkach przy temperaturze +36 °C do organizowango przez Tadusza Spychalskiego biegu stanęło 67 zawodników. Wśród nich był nasz 73-letni reprezentant pan Jan Gruszecki, który dystans 10 km 510 m ukończył w czasie 1 h 24 m.W sobotę 28 stycznia 2012 r. w Toruniu odbył się pierwszy tegoroczny bieg z cyklu Top Cross. Po zawodach odbyło się podsumowanie oraz wręczenie nagród i pucharów ufundowanych przez SM KOPERNIK. Przy tej okazji należy wspomnieć, że nasz reprezentant pan Jan Gruszecki ukończył dystans 6666 m poraz 144.Małgorzta Brodowska - I miejsce w kategorii 7-10 lat.


Ola Marciniak - II miejsce w kategorii 13-15 lat.


Jakub Błaszczęć - I miejsce w przedszkolaki - najmłodszy biegacz (5 lat).


Marta Błaszczęć - I miejsce w kategorii 11-12 lat wraz z panem Janem Gruszeckim.


Kategoria 7-10 lat: Szymon Hodana, Szczepan Wysłouch,
Franciszek Kinczewski, Filip Kinczewski wraz z panem Janem Gruszeckim.


Pan Jan Gruszecki - reprezentant SM KOPERNIK


W niedzielę 4 grudnia 2011 r. w Toruniu odbył się IX półmaraton św. Mikołajów. Bieg tak jak w poprzednich edycjach oprócz rywalizacji sportowej miał na celu pomoc charytatywną dla dzieci z domów dziecka. Uczestnicy biegu przygotowali i przekazali drobne upominki dla dzieci w postaci np. sprzętu sportowego, zabawek, odzieży, pomocy szkolnych itp. Natomiast dzieci te pomagały organizatorom biegu wręczając na mecie medale, dopingujac i wypełniając inne niezbędne czynności. Tegoroczny bieg miał rekordowo liczną frekwencję, bowiem wystartowało 1850, a bieg ukończyło 1744 biegaczy. W biegu tym brał udział reprezentant naszej Spółdzielni pan Jan Szabunio, który bieg ukończył na 1405. miejscu, w czasie 2:10:45.Pan Jan Szabunio - nasz "Mikołaj" - na pierwszym planie.

Więcej informacji, zdjęć, filmów z biegu na stronie www.biegmikolajow.pl


W poniedziałek 7 listopada 2011 r. w Restauracji HERBOWA odbyło sie podsumowanie biegów przełajowych na dystansie 7500 m w ramach cyklu Grand Prix Torunia. Poraz trzeci z rzędu kategorię M-70 wygrał reprezentant SM KOPERNIK - pan Jan Gruszecki. Należy zaznaczyć, iż przez 13 lat trwania Grand Prix pan Jan jest jedynym biegaczem, który ukończył wszystkie 91 biegów. Panu Janowi gratulujemy i życzymy spełnienia marzenia: ukończenia 100 biegów.Zakończenie sezonu 2011 r. w Restauracji HERBOWA,
od lewej: J. Gruszecki, S. Lewandowski, S. Kamiński
czołowi biegacze w kategoriach M-60 i M-70.Prezes TKKF REKREACJA Józef Jarosz
oraz Jan Gruszecki - zdobywca I miejsca w kategorii M-70.S. Lewandowski - II miejsce w kategorii M-60,
J. Gruszecki - I miejsce w kategorii M-70.


W sobotę 23 lipca 2011 r. odbył się jubileuszowy X Cross Maraton zorganizowany przez Tadeusza Spychalskiego. Na starcie stanęło 79 biegaczy z całej Polski. Wśród nich był również nasz 72-letni Reprezentant - pan Jan Gruszecki, który okazał się być najstarszym uczestnikiem tych zawodów. W czasie 3 godziny 2 minuty ukończył dystans półmaratonu (22,695 km) i z takim rezultatem został sklasyfikowany na 52. miejscu.Jan Gruszecki podczas biegu.Jan Gruszecki już po biegu.Jan Gruszecki z zasłużonym medalem.


Po zakończonym sezonie ubiegłorocznym w ramach biegów przełajowych z cyklu TOP CROSS - jego Współorganizaotr a nasz Reprezentant, pan Jan Gruszecki dołączył kolejnych 12 do liczby ukończonych bigów, których ma w sumie na swym koncie aż 134!. Biorąc pod uwagę, że każda impreza z tego cyklu ma dystans 6666 m, to całkowity liczba kilometrów przemierzonych tylko w ramach tych zawodów wynosi ponad 893 km.

Pan Jan Gruszecki znany jest również jako propagator biegów wśród dzieci i młodzieży, którym poswięca wiele czasu i uwagi. Przy tej okazji pan Jan wystosował podziękowanie na ręce Zarządu za ufundowane nagrody dla dzieci.Jan Gruszecki uhonorowany medalem i pucharem.Maria Szadkowska (1. miejsce w kategorii 7-10 lat).Piotr Spychalski (1. miesjce w kategorii 13-16 lat).Przdeszkolacy od lewej: Szymon Hodana (1. miejsce), Szczepan Wysłouch (2. miejsce),
                             Jakub Błaszczęć (3. miejsce), Adam Majcher (4. miejsce).Jan Gruszecki i Marta Błaszczęć (1. miejsce w kategorii 11-12 lat).Jan Gruszecki z przedszkolakami.Ogromne podziękowanie dla pani Hanny Ruszkiewicz za zorganizowanie nagród dla dzieci.


W Restauracji HERBOWA miało miejsce podsumowanie i rozdanie nagród dla uczestników biegów Grand Prix Torunia organizowanych przez TKKF Rekreacja. W minionym roku odbyło się 7 biegów na dystansie 7,5 km. Poraz drugi w kategorii wiekowej 70 lat i więcej wygrał reprezentant SM KOPERNIK pan Jan Gruszecki. Przy tym należy nadmienić, iż nasz zawodnik przez 12 lat istnienia tego cyklu jako jedyny brał udział we wszystkich 84 impezach i je ukończył, pokonując w sumie dystans 630 km!Jan Gruszecki razem z Jerzym Stawskim (3. miejsce w kategori 60 lat)


Takiej liczby świętych Mikołajów jeszcze Toruń nie widział.

Jednym ze św. Miokołajów był przedstawiciel naszej Spółdzielni pan Jan Szabunio (nr startowy 244). Zajęte przez niego miejsce na mecie to 1182, a uzyskany czas 2:24:11.W niedzielę, 5 grudnia 2010 r. na Rynku Staromiejskim w Toruniu czerwono było od mikołajowych czapek i koszulek. Po raz 8. odbył się w naszym mieście Półmaraton Świętych Mikołajów. Liczący 21 km półmaraton jest imprezą charytatywną. Organizatorzy co roku zbierają dary dla dzieci z rodzin patologicznych, domów dziecka i fundacji. W tym roku Mikołaje biegali na rzecz dzieci z zespołem Downa, które opieką obejmuje toruńska Fundacja Dorotkowo,To był niewątpliwie najbardziej udany Półmaraton Świętych Mikołajów w dotychczasowej ośmioletniej historii tej imprezy. Był sięgający miejscami prawie po kolana śnieg, mróz oscylujący w okolicach minus dwunastu stopni, słońce na niebie, buty na stopach, i grubo ponad 1500 uśmiechniętych, czerwono białych mikołajów - biegaczy, którzy w czapeczkach, szalikach i okolicznościowych koszulkach (dostarczonych przez organizatora biegu) pokonali ponad 21 kilometrów toruńskiej trasy.Najwięcej trudności zawodnikom, oprócz oczywiście siarczystego mrozu towarzyszącego biegaczom od startu do mety, sprawił odcinek trasy biegnący przez las. (od 8 do 19 km). Zalegająca kilkunastocentymetrowa warstwa śniegu potrafiła zmęczyć na krótkim odcinku niemal tak samo skutecznie jak piasek na plaży. Wielu biegaczy na mecie oceniło trasę i sam bieg na bardzo wyczerpujący fizycznie, o dużym stopniu trudności, ok. 200 biegaczy wycofało się na trasie.Na mecie organizatorzy przygotowali dużą i ciepłą halę namiotową, dzięki czemu od razu była możliwość schronienia się i ogrzania. Na wszystkich czekała nielimitowana gorąca herbata oraz ciepły posiłek. To, co sprawiało biegaczom największą satysfakcję po minięciu linii mety to jednak nie grochówka i inne smaczne potrawy a wspaniały medal w kształcie dzwonka św. Mikołaja. Pamiątka na wiele lat :-)


O dokonaniach sportowych naszego reprezentanta informowaliśmy już wielokrotnie. Ale okazuje się, że pan Jan Gruszecki ma zamiłowanie nie tylko do biegów, ale również jest wytrawnym modelarzem.


Na zdjęciu pan Jan prezentuje wykonany przez siebie model pancernika Bismarck. Jest to wierna kopia w skali 1:200 (oryginalne wymairy statku: długość - 251 m, szerokość 36 m). Praca nad tym modelem trwała trzy lata. Obecnie to dzieło można podziwiać w sklepiku przy ul. Świętopełka 28.

3 lipca 2010 roku odbył sie IX Cross Maraton organizowany przez Tadeusza Spychalskiego. Bieg odbywał się w lasku bielańskim pomiędzy ulicami Bema a Balonową. Wystartowało 53 biegaczy z Polski i Litwy. Zawodnicy mieli do pokonania 32 okrążenia (pełny dystans maratonu 42,195 km), bądź dowolnej ilości okrążeń. Trasa biegu była bardzo wymagająca, bowiem każde okrążenie miało liczne podbiegi i zbiegi, ponadto w dniu biegu była bardzo wysoka tempratura. W biegu tym brał udział nasz reprezentant pan JAN GRUSZECKI, który pokonał 21 okrążeń - 23,3 km, zajmując 35. miejsce w klasyfikacji. Cały maraton ukończyło 30 osób. Warto nadmienić, że pan Jan Gruszecki jest najstarszym w Toruniu aktywnym biegaczem (71 lat).Jan Gruszecki (nr 16) wraz z innymi przd biegiem


Na trasie biegu...


Po 20. kilometrze z Jerzym Słowskim


Medal po biegu


Jan Gruszecki po biegu z organizatorem - Tadeuszem Spychalskim


Drugi z reprezentantów SM KOPERNIK pan JAN SZABUNIO brał udział w biegach:

  • 01.05.2010 r. – Półmaraton Chełmżyński - zajęte miejsce 134. na 183 startujących, uzyskany czas 1:53:26.
  • 06.06.2010 r. – Maraton Metropolii Toruń — Bydgoszcz. W ramach maratonu odbył się również Półmaraton Metropolii na trasie Czarnowo — Bydgoszcz - zajęte miejsce 146. na 189 startujących, uzyskany czas 2:14:47
  • 26.06.2010 r. – VIII Półmaraton Unisławski - zajęte miejsce 144. na 195 startujących, uzyskany czas 1:56:31

W najbliższym czsie reprezentanci SM KOPERNIK planują udział w kolejnych licznie organizowanych biegach.

Polecamy ciekawe strony internetowe dotyczące amatorskiego, rekracyjnego biegania:
Internetowe strony posiadają ciekawe informacje dotyczące biegania, między innymi: kalendarz imprez, zasady treningu, racjonalnego odywiania, wyniki imprez biegowych, zdjęcia z biegów, sprzętu do biegania.

Biegacze polecają ciekawą internetową literaturę biegową oraz zachęcają do aktywnego, zdrowego trybu życia.


28 marca 2010 r. w stolicy odbył się 5. Carrefour Półmaraton Warszawski, w którym brał udział nasz reprezentant - pan Jan Szabunio. W biegu wzięło udział 3725 zawodników, zaś ukończyło 3529. Nasz zawodnik zameldował się na mecie na 1398. miejscu z czasem 1:50:00. W swojej kategorii wiekowej, powyżej 60 lat zajął 14. miejsce na 54 sklasyfikowanych uczestników.


Wzorem lat ubiegłych dokonano podsumowania sezonu 2009 Grand Prix Torunia w biegach przełajowych. W tym roku odbyło się 7 imprez biegowych na dystansie 7.5 km. W kategorii wiekowej 70 lat i więcej pierwsze miejsce zdobył reprezentant SM KOPERNIK - pan Jan Gruszecki. Nasz zawodnik jako jedyny ukoczył wszystkie 77 biegów, które odbyły się do tej pory.

Z tej okazji nasz Maratończych został uhonorowany okolicznościowymy nagrodami.Od lewiej: J. Jarosz (prezes TkT Rekreacja),
J. Gruszecki (zwyciezca kategorii 70+ lat),
J. Osóbka (II miesce w tej kategorii).Od było się również podsumowanie sezonu 2009 w biegach przełajowych z cyklu TOP CROSS. Nasz Reprezentant ukończył wszystkie 12 biegi na dystansie 6666 m, a łącznie ma zaliczone 120 takich imprez biegowych, co w sumie daje dystans 800 km!

Pan Jan nie tylko biega, ale sam zacheca do biegania i to w sposób czynny, będąc organizatorem zawodów biegowych dla dzieci. W tym roku pośród fundatorów nagród dla najmłodszych biegaczy była również nasza Spółdzielnia.


Kategoria 7-10 lat: Antoni Różański, Krzysztof Mohn, Arkadiusz Piwoński, Kuba Ciemiński, Zbigniew Majcher
Kategoria 7-10 lat: Antoni Różański, Krzysztof Mohn,
Arkadiusz Piwoński, Kuba Ciemiński, Zbigniew Majcher


Kategoria 11-12 lat: Dawid Będkowski - I miejsce
Kategoria 11-12 lat: Dawid Będkowski - I miejsce


Kategoria 13-15 lat: Piotr Spychalski - I miejsce
Kategoria 13-15 lat: Piotr Spychalski - I miejsce


W dniu 8 sierpnia 2009 r odbył się kolejny CROSS MARATON organizowany przez Tadeusza Spychalskiego. Wystartowało 70 biegaczy, a wśrdów nich Jan Gruszecki reprezentujący Spółdzielnię Mieszkaniową KOPERNIK. Nasz Maratończyk pokonał dystans 15 km w czasie 2 h 48 m.


Jan Gruszecki z K. Bartkiewiczem czołowym polskim maratończykiem
Jan Gruszecki z K. Bartkiewiczem czołowym polskim maratończykiem.


Jan Gruszecki udziela wywiadu dla TV Bydgoszcz.
Jan Gruszecki udziela wywiadu dla TV Bydgoszcz.


Jan Gruszecki po biegu wraz z J. Stawskim maratończykiem, uczestnikiem ponad 100 maratonów.
Jan Gruszecki po biegu wraz z J. Stawskim maratończykiem, uczestnikiem ponad 100 maratonów.


7 kwietnia 2009 r. Zarząd Spółdzielni MIeszkaniowej KOPERNIK wystosował do naszego reprezentanta - pana Jana Gruszeckiego list gratulacyjny z okazji jego 70. urodzin. Jednocześnie podziękowano za wieloletnią, pełną zaangażowania pracę społeczną, propagowanie zdrowego stylu życia i rozpowszechnianie biegów przełajowych z cyklu TOP CROSS.


Z tego cyklu odbył się 8 kwietnia kolejny bieg, który dla naszego reprezentanta był już 112. biegiem na dystansie 6666 m. Z okazji jubileuszu pana Gruszeckiego, organizator biegów pan Tadeusz Spychalski zorganizował okolicznościową imprezę, na której złożono Jubilatowi życzenia i wręczono nagrody: tablicę pamiątkową z podziękowaniem od Michała Zaleskiego - Prezydenta Miasta Torunia, statuetkę biegacza oraz list gratulacyjny od SM KOPERNIK oraz płaskorzeźbę biegacza od uczestników zawodów z cyklu TOP CROSS.


Pan Jan Gruszecki złozył serdeczne podziękowania dla Pana Prezydenta Michała Zaleskiego na ręce pani Marii Kubackiej, Zarządowi SM KOPERNIK na ręce pani Hanny Ruszkiewicz oraz panu Tadeuszowi Spychalskiemu za życzliwość i wręczone nagrody.


Jan Gruszecki, Tadeusz Spychalski i biegacze
Tadeusz Spychalski, Jan Gruszecki wraz z zawodnikami.


Hanna Ruszkiewicz przekazuje list gratulacyjny i statuetkę biegacza od SM KOPERNIK.
Hanna Ruszkiewicz przekazuje list gratulacyjny i statuetkę biegacza od SM KOPERNIK.


Tablica pamiątkowa od Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.
Tablica pamiątkowa od Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.


Statuetka biegacza od SM KOPERNIK.
Statuetka biegacza od SM KOPERNIK.


Płaskorzeźba biegacza od uczestników cyklu TOP CROSS.
Płaskorzeźba biegacza od uczestników cyklu TOP CROSS.


Drugi z naszych reprezentantów - pan Jan Szabunio 29 marca 2009 r. brał udział w imprezie pn. 4. CARREFOUR PÓŁMARATON WARSZAWSKI. Na starcie stawiło się 4035 zawodników, zaś ukończyło 3942. Nasz reprezentant zajął 1849. miejsce, z czasem 1:52:36.

Bieg - przy ładnej pogodzie - był bardzo ciekawy, bowiem trasa prowadziła przez centrum Warszawy: Stare Miasto, Marszałkowska, Swiętokrzyska, Wisłostrada, Most Świętokrzyski i inne ciekawe miejsca stolicy. Była to też okazja do zwiedzenia miasta.

Więcej informacji o biegu na stronie www.polmaratonwarszawski.pl zaś ogólne informacje na stronie www.maratonypolskie.pl.


4. Carrefour Półmaraton Warszawski - w środku J. Szabunio.
4. Carrefour Półmaraton Warszawski - w środku J. Szabunio.


Naszym Maratończykom życzymy zdrowia, wytrwałości i wielu kolejnych sukcesów, a innych Członków Spółdzielni zachęcamy, by prowadzili aktywny tryb życia, o czym z przyjemnością będziemy informować na łamach naszych stron internetowych.


BIEŻĄCE INFORMACJE
PLAN REMONTÓW
STAWKI OPŁAT
OFERTY
Mieszkania
Najem garaży
Najem lokali użytkowych
Najem powierzchni reklamowych
DZIAŁALNOŚĆ S-O-K
Charakterystyka działalności
Zaproszenia stałe
Imprezy okazjonalne
Koło Wędkarskie
Biegacze
Rowelersi